Informace o nás

Milí příznivci sportu, lyžování a dobré zábavy,

rád bych Vám, všem přátelům lyžování a bílých zasněžených hor, přiblížil aktivity lyžařského oddílu ELKA Ostrava, o.s.  Název našeho oddílu obsahuje město Ostravu, ale většinu času v době zimní sezóny pobýváme v Beskydech, v lyžařském areálu SKI Park Grúň, kde máme kvalitní zázemí a vlastní podmínky k přípravě nebo na závodech Českého poháru v akrobatickém lyžování – moguls pořádané v lyžařském areálu Ski Kunčice – Staré Město pod Sněžníkem, kde se nachází trať pro akrobatické lyžování.

V roce 2012 tvořilo členskou základnu sdružení, 12 dětí s rodiči aktivních členů včetně dvou trenérů specialistů akrobatického lyžování se zaměřením na disciplínu Moguly.

Oddíl za svou historii pod hlavičkou LKK Ostrava, o.s. vychoval mnoho vynikajících závodníků, kteří vybojovali tituly mistrů republiky a reprezentovali stát na mezinárodních závodech.  Mezi nejlepší závodníky patřil Vašek Novák (reprezentant ČR, účastník Evropských a světových závodů), Martin Novák (dřívější reprezentant ČR, účastník evropských závodů) a Pavlína Vidličková (účastnice evropských pohárů). Se všemi jmenovanými oddíl ELKA Ostrava, o.s. spolupracuje v rámci tréninkových jednotek při přípravě našich členů.

Cílem lyžařského oddílu je opětovně vychovat a připravit nastupující generaci k reprezentaci ČR, usilující o nejvyšší stupně na ME, MS
a  olympijských hrách.

Celoroční kondiční a gymnastická příprava byla vedena kvalifikovaným odborným trenérem akrobatického lyžování, Ing. Pavlem Vidličkou – trenérem II.třídy. Gymnastická příprava byla zajištěna pod vedením odborného trenéra gymnastiky TJ Moravská Ostrava. Členové oddílu absolvují pravidelné lékařské zátěžové testy, které jsou důležitou součástí pro stanovení optimálních tréninkových scénářů.

Pravidelné týdenní kondiční a gymnastické jednotky jsou především v náročném období zimní přípravy doplněny rehabilitačními pobyty ve středisku rehabilitace  ve Vítkovicích. Další kategorií ve všestranné celoroční přípravě bylo vícedenní  soustředění pod vedením odborného trenéra na profesionálních trampolinách ve spolupráci s oddílem Trampoliny Liberec. Neméně důležitou aktivitou bylo zorganizování týdenní letní soustředění.

Členové oddílu se v roce 2013 zúčastnili závodů Českého poháru – Moguls. Jedny ze závodů seriálu Českého poháru – moguls ročníku 2011/2012 byly pořádány našim sdružením v areálu SKI Park Grúň v lednu 2012. Tato událost byla prezentována ve zpravodajství ČT, v regionálních zprávách.

Za značné podpory rodičů a úzké spolupráce s úsekem akrobatického lyžování jsme  byli schopni realizovat důkladnou přípravu závodníků a budovat v nich jejich zájem o soutěživost, ideální fyzickou přípravu, podpořenou technikou lyžování. V těchto aktivitách chceme pokračovat a dále se více zaměřit na oslovování a vyhledávání nových členů našeho sdružení.